Yükleniyor
Sera İlaçlama | Zehirlemeden İlaçlıyoruz | 0422 326 17 13
Çalışma Saatleri

Copyright ©2022 Sera İlaçlama | Zehirlemeden İlaçlıyoruz | 0422 326 17 13

Hamam Böceği İle Mücadele

HAMAM BÖCEĞI ILE MÜCADELE

 

Hamam böceği ile mücadele kapsamında apartman ve evlerde etkili bir hamam böceği ilaçlama yaptırmak şarttır. Hamam böceklerinden korunmak için öncelikle hamam böcekleri hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Evlere hamam böceklerinin giriş yolları başta olmak üzere, yaşadıkları bölgeler, tükettikleri gıda ve yedikleri nesneler hakkında bilgi edinilmelidir. Ayrıca hangi dönemlerde üremeye başlayıp en fazla aktif olduğu dönemler hakkında kısa bir araştırma yerinde olur. Hamam böceklerinden kurtulmak için hamam böceği ile mücadele eden firmalardan ilaçlama desteği talep etmelisiniz. Hamam böceği ilaçlaması sadece bir yöntemle yapılmayıp farklı ilaçlama şekilleri kullanılarak böceklerin yoğunluğu ve mekanın özelliğine göre hamam böcekleri ile mücadele yapılabilmektedir. Böceklerin yoğun olarak yaşadığı bölgelere jel böcek ilacı uygulanarak evden çıkmaya gerek kalmadan hamam böceği ilaçlaması yapılabilir.

Hamam böceği ile mücadele hem kokusuz hem de insan sağlığına hiçbir zarar vermeyen oldukça sağlıklı yöntem olan jel ilaçlama tercihini yaparak evinizde hamam böceği ilaçlama hizmeti alabilirsiniz. Hamam böcekleri oldukça pis böcek türleri olduğu için insan sağlığını doğrudan tehdit eden bir özelliğe sahiptir. Yaşam bölgeleri genellikle dış alanlar olup, lağım kanalları, çöplük alanlar, nemli ve karanlık yerler, kuru ot birikintileri gibi çok çeşitli alanlarda hamam böceklerinin oldukça fazla yaşadığı bilinmektedir. Hamam böceklerinden kurtulmak için bireysel mücadele etmeye kalkmak bu böceklerin ilk başta azaldığını sansanız bile kısa bir zaman sonra başımıza bela olmalarından başka bir işe yaramayacaktır. İstilacı böceklerden olan Hamam böcekleri ve kalorifer böceği ile karafatma böceği aynı tür böcekler olmasına karşın değişik isimler ile anılırlar. Görünüş olarak küçük farklar bulunmaktadır. Ancak hamam böceği ile mücadele bu böcekler içinde etkili olmaktadır.

Hamam böceği ilaçlaması nasıl yapılır?

Hamam böceği ilaçlama firmaları, kokulu Hamam böceği ilacı, kokusuz Hamam böceği ilacı, jel ilaçlama şekilleriyle hamam böceklerinin ortadan kaldırılması için mekanın durumu ve böceklerin yoğunluğuna bağlı olarak ilaçlama teknikleri uygulamaktadır. Hamam böcekleri ile mücadele için en dikkat edilecek durum bu konuda hizmet veren profesyonel hamam böceği ilaçlama şirketleri ile görüşerek profesyonel bir ilaçlama hizmeti almak olmalıdır. Bireysel olarak yapılacak hamam böceği mücadele yöntemleri etkisiz ve boşa para kaybına yol açabilir. Hamam böcekleri insanlara zararlı ve pis bölgelerde yaşayan bir özelliğe sahip oldukları için insanları tehdit ederler. Buralarda dolaşarak vücutlarına ve ayaklarına bulaştırdıkları mikroorganizmaları apartman ve evlere girerek insanların tükettikleri gıdalar ve kullandıkları eşyalarını içinde gezinerek buralara bulaştırarak insan sağlığını tehdit ederler. Hamam böcekleri bulaşıcı hastalıkların insanlara yayılmasında önemli bir etkendir. Bu nedenle hamam böceği ile mücadele çok önemlidir.

Hamam böceklerinin yuvaları, karanlık nemli ve sıcak bölgelerde olduğu için ilk bakışta pek fark edilmese bile Gece karanlığında ortaya çıkarak yiyecek ararlar ve etrafı pisletirler. Hamam böceklerinden bulaşan hastalıklar arasında Tifo, gıda zehirlenmesi, hepatit, alerjik hastalıklar gibi insanı son derece olumsuz etkileyen rahatsızlıklar gözlemlenmektedir. Ayrıca kansere neden oldukları da bilinen bir gerçektir. Hamam böceği ile mücadele eskiye oranla çok daha değişik yöntemlerle yapılabilmektedir. Önceleri sadece sıvı böcek ilaçları kullanılarak yapılırken şimdi diğer böcek ilaçlarının da kullanılmaya başlanmasıyla evdeki hamam böceklerinden kurtulmak çok daha sağlıklı ve kolay olmaktadır. Hamam böceklerinin üreme alanları, saklandıkları bölgeler ve gündüzleri saklandıkları alanlar kuytu köşeler olup geceleri beslenmek için çok daha fazla ortalıkta dolaşırlar. Yapı olarak hantal bir böcek olmasına karşın çok fazla üremekte bıraktıkları on binlerce yumurta ile çok kısa bir sürede evi adeta istila etmektedirler.

Hamam Böceklerinin Zararları

Hamam Böceklerinin Zararları

HAMAM BÖCEĞI NASIL BESLENIR?

Hamam böcekleri, ölü hamam böceklerini bile yiyerek beslenmesini kolaylıkla sağlayabilmektedir. İnsan sağlığına son derece zararlı oldukları için evde görülen hamam böceklerinin ortadan kaldırılması için mutlaka profesyonel hamam böceği ilaçlama firmaları ile görüşmeli, bireysel ve klasik mücadele yapmak yerine kapsamlı bir hamam böceği ilaçlaması yaptırmak bu böceklerin ortadan kaldırılmasında en önemli etkenlerdendir. Hamam böceklerinin en fazla görüldüğü alanlar karanlık ve nemli yerler olup binaların Bodrum katları, çatı araları, duvarın içindeki çatlaklar, kalorifer petekleri, banyo mutfaklar ve özellikle çöp kovalarının bulunduğu bölgeler olarak dikkat çekmektedir. Evdeki pek çok gıda ve besin maddesi ile rahatlıkla beslenebilen hamam böcekleri Ayrıca diğer böceklerin ve kendilerinden olan böceklerin ölüleri ile çok kolay bir şekilde beslenebildiği için evlerde uzun süre varlıklarını gösterebilmektedir. Evde hamam böceği ile mücadele insanların yedikleri gıdaların kirletilmesinden, kullanılan eşyaların zarar görmesinin önüne geçilmesine kadar pek çok fayda sağlar.

Hamam böceğinin zararları bebekler üzerinde daha kalıcı zararlara sebep olabileceği için evlerin hijyenik tutulması ve evde tek bir hamam böceğinin bile çok kısa sürede böcek istilasına sebep olabileceği unutulmamalıdır. En etkili hamam böceği mücadele yöntemleri kullanılarak evde hamam böceği ilaçlama hizmeti almak bu böceklerin ortadan kaldırılmasında büyük öneme sahiptir. Efor böcek ilaçlama firması gerek kokulu ilaçlama, gerek kokusuz ilaçlama ve gerek jel böcek ilaçlama tekniklerini kullanarak en etkili neticeyi almaktadır. Apartman, site, daire,bahçe, restoran, market, hastane, ve daha pek çok mekanda hamam böcekleri ile mücadele kapsamında insan sağlığına zararsız uygulama şekilleri ile zararlı böcekleri imha ediyoruz. Özellikle yaz dönemlerinde hamam böceği ile mücadele çok daha fazla yapılmakta, bireysel olarak yapılan böcek ilaçlama işlerinin insanları böceklerden kurtarmaktan çok maddi kayıplara uğramalarına neden olmaktadır. Bu nedenle profesyonel hamam böceği ilaçlama servisleri ile görüşerek ilaçlama desteği almanız şarttır.