Fare İlaçlama

Fare İlaçlama

Malatya Evleri, Ofisleri, İşletmeleri ve daha birçok yerinde bu kemirgen türüne karşı 7/24 ilaçlama hizmeti vermekteyiz. Fare İlaçlama ciddi iştir farelerden kurtulmak isterken sağlığınızdan olmayın. Biz bu ciddiyetin farkında olan bir İlaçlama Şirketiyiz.

Farelerin Biyolojisi

Farelerin Dünya üzerinde görülen başlıca 3 türü vardır; ev faresi, lağım faresi ve çatı faresi. Fareler memeli canlılardır sıcak kanlıdırlar bu yüzden insanların yaşadığı alanlarda sıklıkla dolaşırlar. Fareler bitlikte yaşayan sosyal canlılardır. Tahıl, kök, meyve, ot ve böceklerden oluşan geniş bir besin zincirine sahiptir. Fareler çok hızlı üreyen canlılardır. Fareler toplamda 4 ayağa sahip olup uzunca kuyrukları vardır bazı türlerde kuyruk botu vücudun iki katı kadar olabilmektedir. Fare türüne bağlı olarak değişebilmekle birlikte bir dişi fare senede 5-7 arasında hamile kalabilir ve her doğumda 7-9 arasında yavru doğurabilir buda yılda ortalama 35 farenin diğer fare popülâsyonlarına katılması demektir. Fareler memeli canlılar oldukları için yavrularını canlı olarak doğururlar. Ortalama yaşam süreleri ev farelerinde 11 ay, çatı farelerinde 16 ay, ve  lağım farelerinde ise 48 aydır. Farelerin ortalama boyları kuyruksuz olarak ev faresinde 4 cm, çatı faresinde 17 cm ve lağım faresinde 25 cm dir.

Fare Mücadelesi

Fareler Memeli canlılardır ve sıcak kanlı hayvanlardır. İşte bu yüzden fare ilaçlaması yaptıracaksanız mutlaka işin uzmanlarına yaptırmalısınız çünkü hem insanların hem de farelerin memeli canlılar sınıfında olması fareler için kullanılan zehirlerin insan içinde aynı etkiyi göstermesi demektir. Herhangi bir haşere ile mücadelede hedefteki haşerenin biyolojik özelliklerinin ve davranışlarının bilinmesi uygun mücadele yönteminin belirlenmesinde çok önemlidir. Fare İlaçlamasın da en etkili 3 yöntem şöyle sıralanabilir:

  • İstasyon Mum Blok  İlaçlama Yöntemi
  • Pelet Serpme ile İlaçlama Yöntemi
  • Pasta Zehir ile İlaçlama Yöntemi